(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Безвізовий режим – це погано. Тверезий погляд для тих, хто звик мислити ширше.

На тлі загальної сліпої ейфорії хотілося б пролити трохи праведного світла на “Європу без кордонів”.

1. Як працювали, так і працюємо

В першу чергу, хотілося б зауважити, а що Безвізовий режим не створює нічого нового для 4-5 млн. українців, які їдуть в Європу ЛЕГАЛЬНО заробляти. Як оформляли бізнес-візи, так і оформляємо. Трохи ускладнилося життя для нелегалів. Адже на кордоні людей ще пильніше перевіряють і багато звичних прийомів “хитроробочих” вже не працюють.

А не дай Бог Вам попастись! В цьому випадку з вас знімуть в тридорога. І платити доведеться всім (вам і вашому роботодавцю) і відразу. І на відсутність грошей ніхто дивитися не буде. За статистикою, якщо поліцейський ловить одного нелегального працівника, він автоматично покриває витрати держави в еквіваленті від 5,5 до 9 окладів своєї місячної зарплати. Тому їм ой як вигідно знаходити і ловити нелегалів.

2. Жах турагентів

Ще б пак! Тепер стане куди складніше працювати на європейському напрямку. А це чималі збитки для їх бізнесу.

3. Старі добрі черги

Як зазвичай буває у нас в країні: якщо з’явилося щось нове, його, кров з носу, всім потрібно дістати. Тому “біометричний бум” вже набирає свої оберти і це тільки початок. Хоча, не дивлячись на ці незручності, тямущі українці вже починають адаптуватися під обставини (згадати тільки винахідливого програміста, який створив бот-пошуковик вільних місць в черзі на оформлення біометричного паспорта)

4. Без чіпа – як без рук

Вільно до Європи Ви зможете виїхати тільки маючи на руках біометричний паспорт. І не дарма, біометрика – це зручно, сучасно і круто, АЛЕ!

– Тепер Вас зможуть без проблем відстежити в будь-якій точці світу;
– Такий паспорт коштує куди дорожче свого паперового предка;
– Досить кволий чіп легко пошкоджується;
– При зломі даних ви стаєте уразливими;
– Ну і звичайно ж, старі добрі черги.

5. 90 днів на селфі

Без віз до Європи можна їздити не більше, ніж на три місяці. За цей час ви встигнете хіба що подивитись на основні визначні пам’ятки і дозволити іншим оцінити в соц. мережах ваше задоволене обличчя на їх фоні. Хоча, ніхто не виключає можливості більш продуктивного проведення часу: фестивалі, конференції та ін.

6. Прикордонне свавілля

Приїхавши на кордон з ЄС, Вас можуть просто розвернути на свій розсуд, без пояснень. І причин може бути безліч: їдете сімейною парою, засумнівалися в меті вашої поїздки, нестача коштів на проживання, в Вас побачили загрозу в нелегальній імміграції або Ви просто працювали в ЄС і за Вас не платили податки. Так було з Молдовою, яка не так давно пройшла наш шлях.

7. Безвіз – це все ще не “сів і поїхав”

Це все ті ж довідки з місця роботи, довідки про доходи і питання щодо мети відвідування країни, тільки без візи.

Отже, що ми маємо?

Кілька років мук і боротьби за те, що ми тепер менше часу і грошей витратимо на можливість зробити селфі біля Ейфелевої вежі (якщо тільки нас не вважатимуть нелегалом і не розвернуть на кордоні).

Але на це можна поглянути і по-іншому: тепер у нас є чудова можливість побачити європейський світ без перешкод і ніяких тобі додаткових витрат і тривалих очікувань. Зібрав документи, гроші і вперед!

А можна бути реалістами і усвідомити, що безвіз для України – це невеликий, але все ж крок в сторону Європи. Але нам ще багато чого варто зробити на шляху до Європейської мрії.

Партнери

Замовити зворотній дзвінок