(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Пільги ветеранам АТО

Держава обіцяє нам багато, але на ділі виконується куди менше. З ветеранами АТО відбувається абсолютно те ж саме. Підтримка з боку держави є, але вона явно недостатня. Новинні стрічки сурмлять про те, що бійцям, демобілізованим воїнам та їхнім сім’ям передбачається понад 20 видів пільг та виплат:

А також членам їх сімей:


Тому в нашій статті ми хотіли ще раз торкнутися теми пільг, але розглянути її з точки зору проблематики.

Проблема №1 Бюрократичні Кордильєри…

Об які спотикаються абсолютно всі. І як не сумно, військовослужбовців вони також не оминають. Так, Законом прописана величезна хмара виплат і пільг, але цим же Законом передбачається куди більш величезна хмара органів і “папірців для отримання інших папірців”.

Спочатку проблема полягає в тому, що на передовій вся документація ведеться абияк – не до цього їм там! І відповідно “на гражданкку” вона відправляється так само – сяк-так: у кого печатки не вистачає, у кого підпису, а кому взагалі документи забули переслати. І починаються місяці очікувань, походів до органів з проханнями переслати-виправити-підписати.

Але навіть, якщо волей випадку документи оформлені належним чином, це ще не означає, що сувора система швиденько зварганить для вас все, що потрібно. Нескінченні кабінети, очікування, байдужість і, врешті-решт, хамство. При чому для кожної пільги – свій відповідальний орган і своя купа документів.

Благо на допомогу часто приходять волонтери і всілякі організації, що сприяють і допомагають в оформленні потрібних субсидій.
Фахівці Parasol останнім часом також почали активно збирати необходість інформацію, щоб максимально “врятувати” життя в міських джунглях тим, хто рятував нашу країну на передовій: http://parasol-ua.com/statiy-ua/pratsevlashtuvannya-demobilizovanih-yak-zahistiti-sebe-vid-nespravedlivosti.html 

Проблема №2 “Очікування-реальність”

Як же деякі пільги насправді працюють?
Як жартують багато бійців: “у нас є три живі пільги – комуналка, безкоштовний проїзд і місце на кладовищі”. Все інше працює з перебоями або не працює зовсім.

Почнемо з комуналки

Законом передбачається знижка в 75% – звучить красиво, але насправді все трохи прозаїчніше:

Знижка в 75% дається тільки учаснику бойових дій і одному непрацездатному члену сім’ї, який проживає з вами. Тобто, якщо ви прописані одні, на все знижка 75%. Якщо прописані ви і, припустимо, дитина або батько-пенсіонер (або інший непрацюючий чоловік) – ті ж самі 75% на все. Формула проста: ви + один непрацюючий член сім’ї = знижка 75%. На інші категорії знижка не поширюється.

Лікування та медикаменти

Як показала практика, ці пільги, як не дивно, в більшості випадків працюють: щорічна диспансеризація, ліки, зубне протезування, санітарно-оздоровчі програми та ін.

Так є кілька стоматологічних клінік, до яких лікарі відправляють на безкоштовне протезування:

Дніпровська стоматологічна поліклініка №1 – проспект Дмитра Яворницького, 12а.
Дніпровська стоматологічна поліклініка №2 – проспект Івана Мазепи, 47.
Дніпровська стоматологічна поліклініка №3 – проспект Слобожанський, 99.
Дніпровська стоматологічна поліклініка №4 – вулиця Столєтова, 13.

Що ж стосується санаторіїв, то тут слід для початку визначитися, що ви хочете: поїхати в санаторій або отримати грошову компенсацію. Якщо Ви вибрали санаторій, можете відправитися туди з одним членом сім’ї. Путівку можете отримати в місцевому соцзабезі на 18 днів і на 10 днів. Все залежить від мети: оздоровитись або психологічно реабілітуватися.

Звільнення від військового збору

Тут напишемо просто: ця пільга працює тільки під час служби. Після повернення до мирного життя всі податки доведеться платити.

Ремонт і реконструкція

Отримання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт законом передбачається, але ніхто не знає, як саме можливо реалізувати це право, так як роз’яснень від законодавця ми все ще не отримали.

Отримання квартири

Питання важливе, але досить спірне. Фактично, сама процедура – проста, на скільки може бути простою звичайна процедура в Україні:

Як бачите – нічого складного. Все красиво, за винятком одного: за безкоштовними квартирами в нашій країні стоїть вже стільки бажаючих, що з них можна скласти не одну чергу, а цілих п’ять. Тому, все,що ми можемо запропонувати – подавайте документи і чекайте. Дива трапляються!

Проблема №3 Дрібниця, а прикро!

Крім дрібних державно-бюрократичних перешкод на шляху військових також зустрічаються більші. Можновладці-касири і водії міського транспорту дуже часто перешкоджають реалізації ветеранами своїх прав. На що у нас є своя відповідь:

Безкоштовний проїзд – одна із найбільш злободенних і обговорюваних тем. Здебільшого, проблематика стосується саме водіїв маршрутних таксі і їх “кількості пільгових місць”. Але в ЗАКОНІ написано, значить Ви маєте право і крапка.

Багато що в наш час залежить не стільки від законодавця, скільки від нас із вами. Тільки людське ставлення і розуміння зможуть полегшити не тільки виконання закону, але й допомогти воєнним адаптуватись.

Партнери

Замовити зворотній дзвінок