(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Працевлаштування демобілізованих. Як захистити себе від несправедливості.

Військовий, учасник АТО – здавалося б, що може бути краще для чоловіка в його послужному списку? Але реальність показала, що роботодавці тікають від них як від 50-літніх і вагітних. За що? Чому? Виявляється, моду диктує банальна жадібність і…Страх!: “А що, як знову призвуть? А мені платити”, “А що, як з кулаками на кого полізе…?”, “А що, як… а що, як…?”.

А що, як ми скажемо, що допоможемо справедливості взяти верх над людськими слабкостями? Тому підготували для Вас перелік порад і корисної інформації із працевлаштування військових.
В першу чергу, пам’ятайте, у даній ситуації Ваші головні завдання: не панікувати і бути наполегливими.

План А

Багато хто недооцінює психологію, але вона дуже часто приходить на допомогу в самих несподіваних ситуаціях.
Тому, проходячи співбесіду, радимо дотримуватися основних правил ведення переговорів з потенційним роботодавцем:

  • В резюме пишіть менше води і більше фактів;
  • Не шукайте роботу “аби влаштуватись”. Ви, як ніхто інший, гідні того, щоб працювати за покликанням. Тому, визначтесь, чого хочете і вперед;
  • Ще раз прочитайте попередній пункт і налаштуйтесь на потрібну хвилю;
  • Пам’ятайте: про колишні роботи варто говорити або добре, або нічого. Роботодавці будь-які скарги щодо їхніх попередників підсвідомо сприймають на свій рахунок.
  • Проявляйте ініціативу, ведіть розмову, задавайте питання. Хороший роботодавець це гідно оцінить, а поганий нам і не потрібен.

План Б

Якщо план “А” з яких-небудь причин не спрацював, давайте розглянемо іншу версію спілкування з потенційним роботодавцем. Юристи не дарма постійно звертаються до законодавства: в більшості випадків воно пропонує безліч способів самозахисту. Проблема лише в тому, щоб відшукати ці способи. Нічого, ми Вам у цьому допоможемо!

Так, в Україні був прийнятий Закон “Про внесення змін до Закону України “Про зайнятість населення”, відмінна юридична опора при працевлаштуванні. Отже, ґрунтуючись на ньому, сміливо…

Покажіть роботодавцю його вигоду

Ви можете зіграти на людській жадібності. Для підприємства – Ви не просто працівник, а цінна гарантія приємного бонусу у вигляді щомісячної компенсації в розмірі єдиного внеску на обов’язкове соціальне страхування. Можете сміливо скористатися цією інформацією у разі відмови від працевлаштування.

                                            Натякніть, що відмовлятися від вигоди собі дорожче

Якщо роботодавець продовжує наполягати на відмові, нагадайте про негативну сторону цього рішення. Він повинен бути готовий до неприємних наслідків, на приклад, до штрафу у двохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Не забудьте згадати про ОБОВ’ЯЗКОВІ 5%

Виявляється, якщо ви – ветеран АТО, закон передбачає Ваше право на обов’язкове працевлаштування у вигляді квоти 5%. Законним може вважатися відмова тільки, якщо ця квота вже зайнята, або ж штат компанії становить менше 20 осіб (тут виникають труднощі з вирахуванням тих самих 5% від загальної кількості працівників). Якщо вам кажуть, що квота зайнята, не соромтеся попросити підтверджень. І пам’ятайте, що в будь-якому випадку, Ви маєте право на працевлаштування на загальних підставах.

Використовуйте старий добрий метод “Батога і пряника”

У трудових відносинах (в більшості випадків) на Вашому боці Закон і Держава. Якщо метод законного пряника не працює, державний батіг вже готовий завдати свій підступний удар. Держава делегує повноваження Вашого захисника Службі зайнятості. До неї Ви завжди можете звернутися за допомогою в працевлаштуванні, так і за відновленням своїх прав.

                                                                         Запам’ятайте, Ви не один!

Крім держави і Закону, Вас завжди готові підтримати союз ветеранів АТО, волонтери та юристи Parasol.

1) Союз ветеранів АТО, загалом і був створений для сприяння ветеранам АТО: http://veteranato.org.ua/rzd/job
2) Волонтери відкрили мінімум дві сторінки в соц. мережах для працевлаштування демобілізованих військових і ведуть дуже активну діяльність у цьому напрямку. Бували випадки, коли ветеранам навіть доводилося відбиватися від нав’язливих помічників;
3) Юристи Parasol завжди готові надати якісну юридичну консультацю і підтримку в суперечливих питаннях.

Крім того:

1) З перевірених джерел стало відомо, що останнім часом багато підприємств самі звертаються в державні структури і до волонтерів з метою надати робоче місце ветеранам АТО;
2) В будь-якому випадку, як би Податковий Кодекс не “дивував”, завжди можна спробувати відкрити свою справу.

Панове Військові, діліться своїми історіями, думкою і досвідом і не забувайте ставити запитання.

Бажаємо Вам удачі, терпіння і справедливості!

Партнери

Замовити зворотній дзвінок