(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Телескопічна палиця. Невинний аксесуар дамської сумочки або чергова дірка законодавства?

Телескопічний палиця – “Що це?” і “Чи дозволено в Україні її використання як засобу самооборони?».
На друге питання можемо відповісти одразу: певного закону, як не дивно, немає. Але є норми Верхої Ради України, які регулюють питання “телескопа”. Хоча і роблять це вони дуже побічно і умовно. 
Як би там не було, у органів міліції існує дві основні тенденції при кваліфікації рівня небезпеки палиці: телескоп як холодна зброя і телескоп як спецзасіб.

Тенденція №1 – це випадки притягнення до адміністративної і навіть КРИМІНАЛЬНОЇ відповідальності за ст.263 “Носіння, виробництво, ремонт, продаж кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу. В цьому випадку, телескопічні палиці кваліфікуються, як холодна зброя ударно-дробильної дії. Правда, тільки після проведення певної експертизи.

Тенденція №2 – це палиця як спецзасіб.
Дотримуючись цих норм, використання холодної зброї, і в тому числі телескопічних палиць, дозволено тільки деяким співробітникам правоохоронних органів. Але оскільки така зброя, як “телескопічна палиця”, не згадується в Постанові Верховного Суду України про холодну зброю, її відносять до ХЗ також після експертизи.

Загалом, яку б статтю вам не “пришили”, спочатку Ваше знаряддя має отримати доказ своєї смертоносності шляхом проведення експертизи під кодовою назвою:

“Свята інквізиція”

Для цього проводяться так звані динамічні випробування. Їх мета підтвердження можливості неодноразового ураження цілі палицею.

Перша умова експертизи – маса. Якщо вона менше 0,1 кг, можете бути спокійні – ваш телескоп – правдоподібний муляж і годиться лише для залякування метеликів. Якщо ж вага перевищує 100 грам, готуйтеся до наступного кроку:

Побиття 50-міліметрової соснової дошки.

При цьому удари повинні бути:
– максимально сильними
– З кутом від 10 до 50 градусів
– В кількості від 10 до 50

Чому “Свята інквізиція”? Тому що весь цей процес ну дуже на неї схожий. Посудіть самі: якщо зброя зламалася (або отримала видимі пошкодження, які виключають можливість продовження експериментів) до 10 ударів, воно не вважається холодним і повертається власнику. І взагалі все-одно, що вона більш ні для чого не годиться. Головне, що палиця очистила добре ім’я. Хоча ні! Метеликів ви все ще розполохати зможете.

Але, якщо після проведення всіх експериментів, вона залишилась цілісінькою, то … “СПАЛИТИ відьму!” (с)

Тепер пропонуємо поговорити про палицю як спецзасіб. Спецзасобами мають право користуватися, відповідно, спецоргани. Тому, якщо ви не поліцейський і не сек’юріті, на жаль, телескоп в ваших руках перетворюється в ту саму відьму, про яку йшла мова пару десятків слів назад. Але на той випадок, якщо ви все-таки відноситесь до кола “спецобдарованих” або ж вам просто цікаво про це дізнатися – вперед до наступного розділу.

Телескоп як спецзасіб. Особливості використання.

 1. Спецзасобами вважаються:
  а) засоби індивідуального захисту:
  шоломи, бронежилети, протиударні та броньовані щити;
  б) засоби активної оборони:
  гумові кийки; кийки пластикові типу «тонфа» (туди ж запишемо і наші з вами телескопи), наручники, патрони, ручні газові гранати, балончики.
  в) засоби забезпечення спеціальних операцій:
  ранцеві апарати «Хмара», світлошумові пристрої, водомети, бронемашини, пристрій для примусової зупинки автотранспорту «Еж-М»;
  г) пристрої для відкривання приміщень, захоплених правопорушниками:
  малогабаритні підривні пристрої «Ключ», «Імпульс».
 2. Намір. Перед використанням такої зброї, в першу чергу, з Ваших вуст повинен прозвучати членороздільний намір про використання ТІЄЮ МОВОЮ, ЯКУ РОЗУМІЄ Об’єкт застосування.
 3. Існує 7 підстав для використання:
  – Захист громадян і самозахист;
  – Припинення масових заворушень;
  – Відбиття нападу на будівлі;
  – Затримання і доставка до найближчого відділення осіб, які вчинили правопорушення;
  – Припинення масового захоплення землі;
  – Припинення опору працівникові міліції;
  – Визволення заручників.
  4. Деякі заборони і обмеження:
  – Гумовий кийок не може бути використаний в області голови, шиї, ключичної ділянки, живота, статевих органів;
  – Для пластикової палиці типу «тонфа» (+”телескоп”) забороненими частинами тіла є голова, шия, сонячне сплетіння, ключична ділянка, низ живота, статеві органи, нирки, куприк.
  – Світлошумові засоби відволікаючої дії застосовуються на відстані не ближче двох метрів від людини.

І, як завжди, ВИСНОВОК:

Телескопічні палиці (які багато хто помилково приймає за легальну зброю для самозахисту) – це особливо небезпечний вид зброї, за який В УКРАЇНІ Вас цілком можуть притягнути до відповідальності. Хоча для цього потрібно буде ще постаратись – як мінімум, провести експертизу (для довідки, в більшості країн світу, палиці дозволені для самозахисту).

Тому, перед тим, як придбати цей нехитрий винахід людства, вам слід захистити себе одним із способів:
– Терміново стати представником спецорганів;
– Отримати від продавця сертифікат про те, що Ваш трофей не є ХЗ;
– Прокачувати свою сміливість, таємничість і вдачу, таємно зберігаючи телескоп в своїй сумочці без дотримання перерахованих вище умов.

 

Партнери

Замовити зворотній дзвінок