(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Українська армія-2030. Факти і припущення

У цій статті ми вирішили розкрити не зовсім юридичне, а, скоріше, аналітичне питання. Давайте уявимо, що Україна таки взяла правильний курс розвитку. І ось один з його можливих результатів: що чекає Українську армію в 30-х роках нашого століття…

1. Для початку

Ми нарешті офіційно станемо країною, вписаною в систему європейської безпеки. Це, в свою чергу, позитивно вплине на нашу внутрішню політику: основою бюджету стане розвиток обороноздатності держави.

2. Сухопутні війська

Будуть характеризуватися такими нововведеннями як:

  • Сапсан – багатофункціональні ракетні комплекси стануть головною ударною силою;
  • Орбітальне угруповання для адекватного постачання військових інформацією в онлайн режимі;
  • Калашнікови нарешті підуть на спокій, а точніше, на склади в якості резерву. Замість них вийдуть на ринок новенькі вітчизняні, НАТО-орієнтовані стрілецько-гранатометні комплекси по системі “булл-пап”, створені “Форт”.

3. Два гіганта бронетехніки

Нью-Оплоти будуть такими ж, як і зараз, але також адаптовані під сучасні вимоги.
Андерc – польсько – українські машини, оснащені системою КАЗ “Заслін-2”, будуть також використовуватися українськими військами.

4. Розвідка по-чернігівськи

Основу розвідки становитимуть найрізноманітніші безпілотні апарати чернігівського виробництва з цілком кмітливим “інтелектом”. Це означає, що людський фактор в їх управлінні буде зведений до мінімуму.

5. Три слова про авіацію:

L-15, Стара Європа і Антонов

L-15 – це легкий багато-цільовий літак китайського виробництва. Він буде адаптований під наші вимоги, але, в цілому, ідентичний своїй оригінальній версії.

Стара Європа – немолоді, але надійні технології, актуалізовані під сучасність. Ух як закрутили! Іншими словами: старі нові європейські літаки: JAS 39 “грипу”, наприклад.

Антонов і в ці далекі роки без проблем зможе забезпечити повітряні сили не тільки легкими, але і середніми машинами класу Ан-78 і Ан-158.

6. Вертольоти

Сказати, що ми прям зможемо налагодити власне виробництво “гвинтокрилів” буде надто самовпевненим. Але те, на що у нас точно є надії – це збірка. Тому, є непогані підстави вважати, що незабаром в Запоріжжі буде організована ліцензована збірка закордонних літунів, при чому абсолютно всіх лінійок.

7. “Світ бездонний…”

А море наше – це всього-то катери та два човни… підводні! І не просто катери, а полчища різнопланових катерів: артилерійські, десантні, патрульні, а також ракетні класу “Лань” із проти-корабельною ракетою “Нептун” українського виробництва.

8. Технології – як в кіно

Так, і до нас вони дійдуть. До 2030-го року фахівці обіцяють представити українського військовослужбовця в якісно новому, трохи кіношному образі: лазерні гармати, електромагнітна зброя, різноманітні засоби радіолокації і зв’язку, тепловізори.

Крім того, військового спорядять бойовим шоломом із тепловізором, приладом нічного бачення і мікровідеокамерою. Кожен рядовий буде “оснащений” GPS-приймачем, мікрокомп’ютером і датчиками для контролю за фізичним станом. Непогано, правда?

12. Люди

До 30-х років менталітет українського громадянина зміниться, а з ним і ставлення до військової служби. Для цього, до речі, планується також введення певних новел, таких, як впровадження абсолютно нових методів підготовки солдатів. Вже навіть зараз поряд із “військовими школами” радянського зразка створені якісно нові навчальні центри. Головне для нас в цьому питанні – це заохочувати інновації та ініціативу.

Отже, як бачимо, перспективи непогані і досить обнадійливі. Отже, єдине, що залишилося – обрати правильний напрямок руху.

А що думаєте ви? Що чекає на нашу армію у 2030-му році?

Партнери

Замовити зворотній дзвінок