(063) 303-57-90
(063) 303-57-90

Собаки-вбивці vs вбивці собак

По мережі з постійною регулярністю блукають обговорення із серії “Що буде якщо вбити собаку при самозахисті?”. І в цій статті ми НЕ розповімо Вам про те, що буде, але розповімо, як зробити так, щоб таких питань не виникало.

Якщо для захисту від людей (при хорошому збігу обставин) на допомогу може прийти дипломатично-матюкове слово і страхітливий зовнішній вигляд якоїсь палиці в ваших руках, то до братів наших менших такі докази доходять насилу.

Для початку давайте розберемося з Законом. 10 березня 2017 року влада прийняла поправки до закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”, тим самим нагадавши нам про його існування. Не вдаючись в занудні подробиці, відзначимо його основні моменти:

1) Усі тварини (як домашні, так і бездомні) знаходяться під захистом держави;

2) Застосовувати вогнепальну зброю проти них можуть тільки патрульні в разі потреби;

3) Всі господарі повинні зареєструвати своїх вихованців в органах влади та отримати жетон;

4) Господарі небезпечних порід собак зобов’язані пройти спеціальну підготовку в кінологічному клубі до того, як заведуть собаку;

5) Домашні собаки повинні знаходитися на поводку і в наморднику (якщо інше не зазначене в документах);

6) Господарі собак несуть повну відповідальність за заподіяну вихованцем шкоду оточуючим і їх майну;

7) Будь-які спроби пристрелити тварину з великою ймовірністю можуть закінчитися для Вас “статтею”, оскільки законом чітко врегульовано питання “жорстокого поводження з тваринами”.

Ви можете цивілізовано і красиво хизуватися законом перед самовпевненими господарями з ротвеллерами, які стверджують, що їх Маняша і мухи не образить. В той момент, як милаха Маняша доїдає сусідського чихуахуа.

Знайомо, чи не так?

І, як не прикро, навіть прийняття Закону не сильно змінило ставлення господарів до своїх “чад”. А що вже говорити про бездомних агресорів?

Тому все ще актуальним залишається питання самозахисту:

Як знешкодити собаку і не стати вбивцею?

Ми підготували для вас три складові МИРНОГО самозахисту:

 Причина – Тактика – Засоби

1) Причина нападу собак

Просто так собака нападати не буде. Навіть у скаженого пса є вагома причина для нападу- поганий стан здоров’я.

Якщо собака цілком здорова, причиною може стати: пошук їжі (якщо раптом у вас в руках є пакети з їжею), захист своєї території або потомства.

Встановивши причину, Вам, можливо вдасться швидко ліквідувати подразник, уникнувши конфлікту.

2) Тактика поведінки

Три заборони:

НЕ НАМАГАЙТЕСЯ УТЕКТИ

НЕ СТАВАЙТЕ ДО НЕЇ СПИНОЮ

НЕ ВІДВОДЬТЕ ПОГЛЯДУ

У фільмах часто показують, як люди, тікаючи від тварин, лізуть на дерево. І, що не дивно, це правильно.

Проте якщо сміливість і відвага звуть в бій (або ж просто не виявилося поблизу підходящого дерева), дійте швидко. Схопіть в руку щось важке і з криком біжіть прямо на тварину.

Не вдалося уникнути ближнього бою? Буває. У цьому випадку бийте собаку щосили. Найефективнішим виявляються чіткі удари в нижню щелепу і ніс. По можливості, можете використовувати шокер.

Слідкуйте за поглядом собаки, так як вони завжди дивляться в місце куди збираються вкусити.

А, в разі укусу, обов’язково зверніться до лікаря. Якщо собака була переносником сказу, навіть самого нешкідливого “цапа” буде досить для зараження.

3) Засоби самозахисту від собак

  • Газовий балончик

Пара пшиків на відстані 1.5 м або просто хмара газу можуть стати цілком ефективними. Головне, вибрати правильний балончик з речовинами OC (Oleoresin Сapsicum – екстракт пекучого червоного стручкового перцю) або МПК (морфолід пеларгонової кислоти)

Сльозоточиві гази (CS), які багато хто наївно вважає нервово-паралітичними, на собак впливу не мають.

Стандартний ефект: собака тікає, піджимаючи хвіст.

Нестандартний ефект: собака злиться і нападає з ще більшою люттю. Таке трапляється рідко і, в основному, з тренованими собаками, яких серед дворняг практично не буває.

  • Газовий пістолет має приблизно ті ж вимоги, що і балончик: перцеві патрони. Він також може бути ефективним для шумового відлякування, якщо заряджений холостими.

  • Ультразвуковий відлякувач собак

  • Кишенькова ракетниця типу “Сигналу мисливця” показала себе як дуже непоганий засіб для відлякування зграй бродячих собак.

  • Всемогутній електрошокер – ідеальний засіб проти “намертво вчепившогося” собаки. Крім свого основного призначення, ЕРУ можуть відлякувати агресорів іскрами та тріском. Тільки, якщо ви не маєте справи з тренованими хлопцями з пункту про балончики. Такі “можуть відхопити руку по лікоть разом з« відлякувачем! »” і носом не поведуть.

Який висновок? Закон існує і він захищає тварин від жорстокого поводження. Передбачається, що тільки держава має право вирішувати долю чотириногих. Але, до того моменту як приїде спецслужба, шалений Барбос перекусає половину району. А господарі (далеко не завжди) діють згідно закону, рідко адекватно оцінюють своїх вовкодавів, а заодно і свої сили.

Тому, потрібно покладатися тільки на себе, але намагатися до останнього НЕ перевищувати заходів самозахисту,

Адже собака – друг людини

Партнери

Замовити зворотній дзвінок